تبلیغات

گمنام دهمفعالیت انجمن معتادان گمنام در دنیا
انجمن معتادان گمنام در بیش از100 كشور جهان فعالیت دارد


مسوول كمیته روابط عمومی انجمن معتادان گمنام با اعلام اینكه بیش از 300 هزار معتاد در انجمن معتادان گمنام عضو هستند، این انجمن را قدیمی ترین نهاد مردمی فعال در حوزه درمان اعتیاد ی معرفی كرد. 
 

   
    به گزارش ایسنا انجمن جهانی معتادان گمنام (NA) در پانزدهمین سال فعالیتش در ایران همچنان با حفظ گمنامی افراد، رسالت انتقال پیام بهبودی به معتادانی كه هنوز مواد مخدر مصرف می كنند و زندگی شان توام با رنج و عذاب است را به انجام می رساند. مسوول كمیته اطلاع رسانی انجمن جهانی معتادان گمنام كه خواستار گمنام ماندن نامش شد، در رابطه با نوع فعالیت این انجمن گفت: انجمن جهانی معتادان گمنام با گذشت بیش از یك دهه سابقه فعالیت در ایران، اكنون به عنوان یك سازمان غیردولتی فعال در زمینه بیماری اعتیاد از سوی نیروی انتظامی و وزارت كشور به رسمیت شناخته شده است. وی با بیان اینكه اعضای انجمن جهانی معتادان گمنام بازیابی خود پس از ترك اعتیاد را در قالب جلسات متعدد بهبودی دنبال می كنند، این انجمن را تشكیلاتی غیردولتی و بین المللی توصیف كرد كه با هدف بهبودی معتادان در بیش از 100 كشور جهان فعالیت دارد.
    
    این عضو انجمن بین المللی معتادان گمنام همچنین به كارگیری واژه «گمنام» برای معتادان را در بهبود، سلامت، گسترش دایره درمان و بقای درمان اثرگذار معتادان موثر دانست و افزود: گمنامی معتادان گمنام باعث تكثیر جمعیت این انجمن و عملكرد موفقیت آمیز آن شده است. وی فرآیند 12 قدمی بهبودی (12 دوره بهبودی كه به صورت مشاركتی و با حضور جمع چند نفری از معتادان در حال بهبودی برگزار می شود و در هر دوره، اصول اخلاقی و رفتاری موثر در بهبود كامل اعتیاد و پیشگیری از عود مصرف مواد مخدر تمرین می شود) را یكی از محورهای اختصاصی روند بهبودی در انجمن معتادان گمنام خواند و در ادامه تصریح كرد: تاكید بر ارتباط با خدا یكی از اصولی است كه همواره در جلسات بهبودی معتادان عضو انجمن معتادان گمنام مورد تاكید قرار می گیرد، زیرا بی تفاوتی نسبت به اصول روحانی قطعاً ناكامی در بهبود كامل اعتیاد را در پی خواهد داشت. مسوول كمیته روابط عمومی انجمن معتادان گمنام در عین حال تنها لازمه عضویت در این انجمن را «رسیدن معتاد به مرحله عجز از ترك و نفرت از مواد مخدر» و در نتیجه تمایل قطعی به قطع مصرف مواد مخدر و اعتیادآور عنوان كرد. او با بیان اینكه اعضای فعال این گروه، رساندن «پیام» به معتادی كه هنوز در عذاب است را دنبال می كنند، بیان كرد: انجمن بین المللی معتادان گمنام كه همه اعضای آن به صورت گمنام فعالیت می كنند، به هیچ موسسه یا سازمان سیاسی، مذهبی یا انتظامی وابسته نیست و كاملاً مستقل و خودكفا عمل می كند و اعضای انجمن نیز در مورد این موضوع به عنوان یك اصل توجیه شده اند. وی گمنامی را اساس روحانی انجمن معتادان گمنام در روند بهبودی دانست و خاطرنشان كرد: خط مشی روابط عمومی انجمن معتادان گمنام بنا بر اصل جاذبه است تا تبلیغ، زیرا ما باید همیشه گمنامی شخصی خود را در سطح مطبوعات، رادیو و فیلم حفظ كنیم و در عین حفظ گمنامی، به رساندن پیام بهبودی به معتادان خواستار ترك اعتیاد بپردازیم. این عضو انجمن معتادان گمنام همچنین با بیان اینكه «معتادان گمنام» (NA) انجمن مردان و زنانی است كه می آموزند چگونه بدون مواد مخدر زندگی كنند، اعلام كرد: پذیرش در این جمعیت غیرانتفاعی و غیردولتی بدون دریافت هیچ گونه حق عضویت و شهریه صورت می گیرد. وی مجدداً با تاكید بر اینكه هر معتاد خواستار ترك می تواند بدون در نظر گرفتن سن، مذهب، نژاد و جنسیت به انجمن معتادان گمنام بپیوندد، روش درمان و پاكی در این انجمن را كمك یك معتاد بهبودیافته به معتادی دیگر خواند و در پایان بر لزوم حمایت بیشتر مسوولان ذی ربط در معرفی انجمن معتادان گمنام و كمك به این انجمن در رساندن پیام بهبودی به معتادان تاكید كرد. به گزارش ایسنا انجمن معتادان گمنام از زمان آغاز فعالیت، جلسات بهبودی معتادان عضو خود را با سرلوحه قرار دادن یك دعا مدیریت می كند: «خداوندا آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را كه نمی توانم تغییر دهم، شهامتی كه تغییر دهم آنچه را كه می توانم و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم.» این دعا كه به «دعای آرامش» در بین معتادان در حال بهبودی و خانواده های آنها معروف است، امروز سرلوحه بسیاری از انجمن های دیگر كه فرآیند بهبودی انجمن معتادان گمنام را دنبال می كنند، قرار گرفته است.
منبع : n-a-arsalan[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]4

انجمن معتادان گمنام NA فعالیت , انجمن معتادان گمنام NA , در مسیر بهبودی آموختم دانلود , انجمن معتادان گمنام NA , همه چیز رؤیای صادقه درباره , در مسیر بهبودی آموختم تاریخچه , انجمن معتادان گمنام,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات