تبلیغات

جام جهانی وارد آلمانبهت در سرزمین قهوه/ برزیل 1-7 آلمان

برزیل 1-7 آلمان

 

اسکار (دقیقه ی 90)

مولر (دقیقه ی 11)، کلوزه (دقیقه ی 23)، کروس (دقایق 24 و 26)، خدیرا (دقیقه ی 29) و شورله (دقایق 69 و 79)

 

چهار شنبه 18 تیر 1393، ورزشگاه مینیرائو، بلوهوریزونته

ساعت: 00:30

تماشاگران: 58,141

داور: مارکو رودریگز (مکزیک)

بهترین بازیکن میدان: تونی کروس

 

 

ترکیب دو تیم:

 

فرناندینیو، هالک و فرد برای برزیل

رامیرز، پائولینیو و ویلیان برای برزیل

متس هوملس، میروسلاو کلوزه و سامی خدیرا برای آلمان

پر مرتساکر، آندره شورله و ژولین دراکسلر برای آلمان

 

شرح بازی:

بازی بیش از همه تحت تاثیر مصدومیت نیمار تک ستاره ی سلسائو و البته محرومیت تیاگو سیلوا بود که با اشتباه بچگانه ی کاپیتان برزیل در بازی قبل دو کارته شد و این بازی مهم را از دست داد.

با اینکه برای تیاگو سیلوا جایگزین اسم و رسم داری مثل دانته وجود داشت اما برای نیمار نه. لیست بلند بالایی از مهاجمان برزیلی وجود داشت که اسکولاری از همه ی آنها صرف نظر کرد تا با بهره گیری از نیمار بتواند به موفقیت برسد اما در پایان همه چیز تغییر کرد چراکه وقتی نیمار دیگر نتوانست برای برزیل به میدان برود کسی نبود تا در زمین به گلزنی اشتیاق داشته باشد. در اینجا بیش از همه نبود کاکا، روبینیو، رونالدینیو، پاتو و یا حتا لوکاس مورا به چشم آمد.

برزیل اما بازی خواست که با بهره گیری از فضای پشت سر کاپیتان فیلیپ لام و پاس های کوتاه بازی را به دست بگیرد اما این تاکتیک زیاد به طول نینجامید.

آلمان ها بازی را با خونسردی مثال زدنی شروع و اداره کردند انگار نه انگار که این بازی در نیمه نهایی بزرگ ترین تورنمنت فوتبال برگزار می شود.

آنها خیلی زود از روی نقطه ی کرنر تونی کروس و اشتباه یارگیری دفاع برزیل و از روی تیزهوشی توماس مولر در همان دقایق ابتدایی یک تیر را به قلب دروازه ی ژولیوس سزار وارد کرد.

تا قبل از گل دوم به نظر می رسید شاید این یک اتفاق باشد اما هرچه گذشت نمایش ضعیف دفاع برزیل سلطه ی آلمانی های دوست داشتنی را یه جریان بازی نمایان کرد.

آنها در 6 دقیقه تا توانستند جولان دادند.

اول از همه نوبت کلوزه بود. او روی استباه فاحش مارسلو و داوید لوئیز به گل رسید و با این گل بهترین گلزن تمام ادوار جام های جهانی شد. این گل اما میان آتش بازی ژرمن ها تا حدودی فراموش شد ولی میرو کلوزه با این گل به نیمی از آرزوی خود در این جام رسید.

پس از آن هم کروس در کم تر از دو دقیقه کار میزبان را یک سره کرد.

نمایش خیره کننده ی کروس در این تورنمنت آلمان متحد را به فتح جام جهانی بسیار نزدیک کرد.

پس از آن بود که بهت، اشک و اندوه بار دیگر سرزمین قهوه را در راه آرزوی رسیدن به قهرمانی در خانه در آغوش گرفت.

بازی به گونه ای پیش رفت که تا قبل از 30 دقیقه ی ابتدایی کار تا حدود زیادی برای میزبانی که برای قهرمانی در این جام نقشه های زیادی کشیده بود به پایان رسید.

اما این پایان کار نبود و سامی خدیرا نیمه ی کابوس وار برزیل پنج ستاره را تکمیل کرد.

نیمه ی اول به سرعت برق و باد به نفع استادان جام جهانی به پایان رسید و هرچه آفتاب از محوطه ی ورزشگاه دور میشد سردی بازی برزیل هم افزایش پیدا می کرد.

استادیوم غرق در سکوت و زمزمه بود و کسی به آنچه که در زمین می گذشت باور نداشت ولی واقعیت این بود که آلمان ها باز هم مثل همیشه می دانستند که از این بازی چه می خواهند.

نیمه دوم با دو تعویض برای برزیل آغاز شاید که معجزه ای رخ دهد.

آنها چندین بار تا فرو رسختن دروازه ی مانوئل نویر، بهترین دروازه بان جام تا به امروز نزدیک شدند اما او هر بار ایستادگی کرد.

save بی نظیر او برابر پائولینیو بسیار تماشایی بود.

هر چی از بازی می گذشت صبر تماشاچی ها هم لبریز می شد. آنها چندین بار فرد را به خاطر نمایش دور از انتظارش در این جام هو کردند. البته نمی توان تمام کوتاهی هایش را هم تنها به گردن او انداخت. فرد در اوج دوران بازیگرش هم تنها یک بازیکن تعویضی خوب برای فوق ستاره هایی مثل رونالدو و ریوالدو بود.

پس از دفع حملات ابتدای نیمه دوم توسط دفاع آلمان که روز به روز هم در این جام بهتر شد نوبت به شورله رسید. تعویض طلایی یواخیم لوو سنگین ترین شکست تاریخ برزیل را رقم زد.

این شکست پس از باخت 6-0 برابر اروگوئه در سپتامبر 1920 یکی از سنگین ترین شکست های تاریخ فوتبال برزیل لقب گرفت.

یک بار روی موقعیت سازی فوق العاده ی فیلیپ لام در دقیقه ی 69.

و یک بار هم روی ضربه ی بی نظیر خود شورله با استفاده ی فضای پشت سر مایکون که حضورش در این بازی بسیار تعجب برانگیز بود و البته خود داوید لوئیز که شب کابوس واری را سپری کرد به طاق دروازه ی برزیل نشست.

آلمان ها خیلی زودتر از این دوگل به فکر بازی بعد افتادند اما تجربه ی سه دوره ی گذشته گویی این ذهنیت را به آنها داده بود که این برد همه ی راه نیست و آنها شادی بیش از حدی را بروز نمی دادند.

اواخر بازی بود که آلمان در یک ضد حمله می توانست در موقعیتی تک به تک توسط  مسوت اوزیل به گل برسد اما او توپ را از کنار دروازه به بیرون زد و نمایش نه چندان خوبش در این بازی را تکمیل کرد.

چند ثانیه بعد بود که برزیل در نهایت به گل رسید تا حداقل اسکار از آماج انتقادات احتمالی پس این بازی در امان بماند.

برزیل در این جام با حرف و حدیث های زیادی تا بدین جای کار بالا آمد و احساس بر این بود که آنها هر بار تنها برای نباختن به میدان می رفتند. ترس از شکست پس از پیروزی در ضربات پنالتی برابر شیلی در چشم بسیاری از بازیکنان آنها دیده می شد و عطش قهرمانی از ساق های این بازیکنان بسیار دور بود.

می توان گفت که مهم ترین نکته ی این نتیجه این بود که این برد به هیچ وجه از روی اتفاق روی نداد چون آلمان بسیار بهتر از برزیل بود.

برزیل همیشه با فوتبال زیبا، دریبل های تماشایی، ضدحمله های برق آسا و به یادماندنی در یادها مانده اما روندی که فوتبال این کشور پس از شکست در جام جهانی 82 در پیش گرفت و رو به فوتبال نتیجه گرا آورد و البته به دو قهرمانی جهان هم رسید و در نهایت به این سکو رسید.

آنها در خانه خرد شدند و شکستند. این نتیجه شاید حتا غم انگیزتر از فاجعه ی مارکانا با پیراهن سپید سابق برزیل باشد و این با وجود آنها بیش تر از قبل از روزهای گذشته ی خود فاصله گرفته اند و کم تر کسی است که امروز عاشق و شیفته ی فوتبالی باشد که این برزیل ارائه می دهد.

برزیل روندی را دارد که دیگر مهاجمان هنرمند و ماهری را در ترکیبش ندارد و شاید آنها تا مدت ها اگر که نگوییم هرگز از رسیدن به قهرمانی باز بمانند.

ماجراجویی آلمان اما تازه شروع شده و باید دید سرنوشت آنها را در مسیر یکه تازی های اسپانیا قرار می دهد یا نه؟منبع : fifaworldcupnews[dot]blogfa[dot]com[slash]post-508[dot]aspx

جام جهانی, فینال جام جهانی آلمان آرژانتین , جام جهانی فوتبال تاریخچه جام , اس اسس ابیز المان قهرمان جام , کُلمان KOLMAN آلمان قهرمان , ☜ نوجوونی ☞ جام جهانی, علی سعیدی آلمان قهرمان جام ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات