تبلیغات

برگ بامبو زرد شدهلاكي بامبو

اين گياه در سراسر دنيا به گياه شانس شهرت يافته است و در هيچ يك از كتب علمي دليلي براي اين موضوع ذكر نشده است.

برترین ها:  اين گياه در سراسر دنيا به گياه شانس شهرت يافته است و در هيچ يك از كتب علمي دليلي براي اين موضوع ذكر نشده است. به‌علت كم توقع بودن و مقاومت آن در برابر شرايط جوي مختلف به‌جز سرما و رشد كردن در آب، خاك، سنگ قلوه، پوكه صنعتي و در نور نسبتا كم و نور غير مستقيم محبوبيت زيادي دارد. حلقوي بودن انتهاي ساقه آن نيز بر زيبايي اين گياه افزوده است.

طريقه نگهداري و پرورش آن در آپارتمان:

يكي از عواملي كه سبب شده است تا نگهداري لاكي بامبو در خانه‌ طرفداران بسياري داشته باشد، سهولت پرورش و نگهداري آن است. ساقه‌هاي آن را در گلداني با آب بدون كلر قرار دهيد و اطراف ساقه‌ها را با دانه‌هاي ليكا (پوكه صنعتي) بپوشانيد تا در درون گلدان به‌طور شكيل بايستد. خاصيت دانه‌هاي ليكا اين است كه به‌دليل پخته شدن در دماي 1200 درجه سانتيگراد، عاري از هر گونه آفت و بيماري است و به علت متخلل بودن، رطوبت را نيز در خود نگه مي‌دارد.

براي بالا و پايين نگهداشتن ساقه‌ها از دانه‌هاي ليكا به عنوان سطح اتكا و حايل استفاده كنيد. چنانچه به مسافرت مي‌رويد ‌يا اصولا فراموشكار هستيد، ‌دانه ليكا به خاطر داشتن خلل و فرج،‌ آب را به اندازه كافي در خود ذخيره كرده و رطوبت لازم را به گياه مي‌رساند. چنانچه از اين گياه مراقبت‌هاي ويژه‌اي كه در زير به آنها اشاره خواهد شد، به عمل آيد، ارتفاعش تا حدود يك متر خواهد رسيد و چندين سال عمر خواهد كرد.

بقیه در ادامه مطلب . . .


منبع : bookha[dot]rozblog[dot]com[slash]post[slash]847

لاکي بامبو مجله وبلاگی بروز , مهم مهم آبوتیلون گل گاو پنبه ای, بنفشه آفریقایی Saintpaulia ionantha , ریزش مو درمان, اکالیفا یا اکالیف acalyph hispida , سفرنامه چین پکن شانگهای , گل مخصوص مادران متولد هر ماه ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات