تبلیغات

آئودی فراریمقایسه ی آئودی R8 V10 با فراری F430 Scuderia

مقایسه ی آئودی R8 V10 با فراری F430 Scuderia

 

 

 

 

 

 
در این مقایسه گروه تست کار اند درایور به سراغ دو اسپرت سوپر اسپرت شده  رفته اند.یعنی فراری F430 Scuderia و آئودی R8 V10.فراری با مدل F430 معمولی رقابت شدیدی با آئودی R8 هشت سیلندر داشت اما فراری با افزایش توانایی های F430 مدل Scuderia را به وجود آورد که حتی توانست در لپ تایم انزوی مشهور را نیز شکست دهد در حالی که انزو 12 سیلندر بود و 650 اسب بخار قدرت داشت و F430 Scuderia هشت سیلندر و 510 اسب بخار!فراری با این مدل بسیاری از بزرگان و مدعیان را شکست داد از لامبورگینی گالاردو LP-560 و نیسان اسکایلان GTR تا کاررا جی تی و مرسدس مک لارن SLR600 و لامبورگینی مورسیه لگو LP640!پس آئودی باید دست به کار می شد.به همین منظور R8 را با موتور 10 سیلندر گالاردو LP-560 که با همکاری خود آن را ساخته بود را به بازار فرستاد.در ادامه به مقایسه ی این دو می پردازیم:

 

   

 

 

 

 

 

 

طراحی ظاهري:

 

 

 

 

 
در بخش طراحی ظاهری هر دوی این خودروها بسیار زیبا هستند.فراری که طراح آن پنین فارینای مشهور بوده این مدل را با رنگ سرخ بی نظیر خود مزین کرده و در این میان موتور 8 سیلندر خوش آوایش از پشت شیشه ی عقب بسیار زیبا به نظر می رسد.اما حریفش بسیار قدر است زیرا آئودی از همان ابتدا نشان داده بود که در طراحی R8 سنگ تمام گذاشته و دراین میان با استفاده از چراغ های LED که حکم زیر چشمی را دارند یک شیر خشمگین ساخته است.

درپشت نیز اگزوز های 4 گانه ی آن که در دو بیضی زیبا مخفی شده اند همراه با نمای زیبای موتورش(اگرچه جلوه ی موتور Scuderia را ندارد) آن را یک سر و گردن از ایتالیایی مغرور بالا تر نشان می دهد اگر چه طراحی فراری نیز بسیار زیباست.

طراحی داخلی:

   

 

 

در طراحی داخلی نیز هر دو بسیار زیبا کارکرده اند اما طراحی فراری بسیار ساده تر است و بیشتر روی ارگونومی و کیفیت تاکید داشته که البته فضای داخلی آن نیز بسیار بزرگ است اما R8 در طراحی نیز برتر بوده و کنسول میانی آن فوق العاده از آب در آمده و با نشانگر های زیبایش تکمیل شده است.

در امکانات رفاهی نیز برتر بوده زیرا فراری فقط به یک مسئله فکر می کند و آن لذت رانندگی است.در کیفیت نیز هردو یک امتیاز را کسب می کنند.در این بخش آئودی با وجود آن که فراری نیز خود بسیار خوب بود پیروز شد البته طراحی مسئله ای سلیقه ای است پس ممکن است این نتیجه در مورد فراری دوستان مورد تایید نباشد!

 

 

 

 

 


موتور:


 

 

 

 

 

 
فراری را یک موتور 510 اسب بخاری(20 اسب بخار بیشتر نسبت به F430 معمولی)که این قدرت را در دورموتور 8500 دور در دقیقه تولید می کند به حرکت در می آورد که گشتاور 560 نیوتون متری اش نیز قابل توجه است اما R8 با دوسیلندر بیشتر 15 اسب بخار بیشتر قدرت تولید می کند که با کمک تکنولوژی FSI گشتاوری مشابه دوست ایتالیایی اش تولید می کند آن هم در در دور موتور 8500RPM.پس رقابت بسیار هیجان انگیز و نزدیک است.

 

 

فراری در 3.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد در حالی که آئودی در 3.7 ثانیه به این سرعت می رسد که این ناشی از وزن 1640 کیلوگرمی آئودی است که علیرغم دو سیلندر بیشتر در درگ عقب می ماند.در سرعت های بالاتر نیز تقریبا همان فاصله ی اولیه حفظ می شود و اگر این روند ادامه یابد فراری به سرعت 330 کیلومتر نیز می رسد در حالی که آئودی در حداکثر سرعت 320 کیلومتر می ایستد!البته گیربکس پدال شیفترینگ فراری بسیار بهتر عمل می کند و سرعت بسیار بالاتری در تعویض دنده دارد.

 

 

در قسمت هندلینگ هردو خودرو واقعا فوق العاده اند به خصوص R8 که مانند یک خرچنگ به زمین چسبیده و سیستم 4 چرخ متحرک آن نیز کمک بسزایی در حفظ تعادل آن می کند در ضمن سیستم تعلیق آن نیز تقریبا همانند گالاردو است.فراری هندلینگ بسیار خوبی دارد اما کنترل و هدایت آن مشکل تر است و تلاش بیشتری باید به خرج دارد و این یعنی لذت رانندگی!

 

ترمز های فراری همانند R8 سرامیکی بوده و بسیار پرقدرت هستند و این فراری را در 32 متر از سرعت 100 کیلومتر در ساعت به صفر کیلومتر در ساعت می رسانند اما این متراژ در آئودی 36 متر است که در مقابل فراری دچار ضعف است.

 

هردوی این خودرو ها بسیار صدای زیبایی دارند اما آوای فراری چیز دیگریست.در بخش دینامیک رانندگی فراری پیروز شد اگر چه با فاصله ی کم!

در تایم گیری مدت زمان طی پیست فراری با اختلاف حدود یک و نیم ثانیه پیروز شد که علت آن واکنش سریع آن به پدال گاز به خصوص به هنگام خروج از پیچ است.


 


 


 

 

 


اما بخش دیگر این مقایسه مربوط به هزینه ها و مصرف سوخت است هر دو خودرو سوپراسپرت هستند پس مصرف بالایی خواهند داشت اگرچه آئودی سعی کرده با تکنولوژی بالایش مصرف را کم کند اما دوسیلندر بیشتر مصرف آن را در حدود فراری قرار داده است.هردو ی این خودروها چندان بزرگ نیستند و مناسب رانندگی شهری اند اما صدای فراری آزار دهنده تر خواهد بود.فراری قیمتی حدود 300 هزاردلار داشته که از 260هزار دلار آئودی بیشتر است اما توانایی های بالاتری از آن دریافت خواهید کرد.

در پایان باید گفت که پیروز این مسابقه فراری است اما R8 نیز رقیبی جدی برای سوپراسپرت ها خواهدبود.


مشخصات فراری F430 Scuderia:

تعداد سیلندر:8 با تنفس طبیعی

قدرت:510 اسب بخار

گشتاور:560 نیوتون متر

حداکثر دور مجاز:8500RPM

شتاب صفر تا صد:3.5 ثانیه

شتاب صفر تا 160: 7.7 ثانیه

حداکثر سرعت:330 کیلومتر در ساعت

 

مشخصات آئودی R8 V10:

تعداد سیلندر:10 با تنفس طبیعی

قدرت:525 اسب بخار

گشتاور:391 پوند بر فیت

حداکثر دور مجاز:8500 RPM

شتاب صفر تا صد:3.7 ثانیه

شتاب صفر تا 160: 8.41

حداکثر سرعت:315 کیلومتر در ساعتمنبع : 10car[dot]blogfa[dot]com[slash]post-1[dot]aspx

بهترین و برترین ماشین ها, جدیدترین عکسهای فراری 2014 به نام , دنیای خودرو جدید ترین عکسهای , وبلاگ برترین خودروهای جهان , وبلاگ برترین خودروهای جهان , دنیای خودرو عکسهای BMW X6 بی ام و X6, وبلاگ برترین خودروهای جهان ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات